Patchwork

Przez kilka ostatnich dni pracowałam nad patchworkiem do dziecięcego łóżeczka. Najpierw dekatyzacja tkanin, planowanie wzoru, cięcie i szycie, prasowanie, szycie, prasowanie, pikowanie, obszywanie. Trochę pracy przy tym jest, ale to sama przyjemność.

Oto co powstało.

IMG_6749

Do całego patchworku użyłam 4 kolorów tkanin. Tkaniny zostały zakupione w houseofcotton.pl :)

Połączenie wszystkich elementów musi być bardzo precyzyjne. Tu nie ma miejsca na pośpiech. Trzeba bardzo dużo szpilkować.

Pikowałam “po szwach”  Użyłam do tego stopki z podwójnym transportem. Absolutnie konieczność przy takim pikowaniu. Wszystkie warstwy idą równiutko, nic się nie przesuwa. Co prawda stopka hałasuje i robi się to wolniej niż w przypadku pikowania z wolnej ręki.

IMG_6753

Pikowałam zygzakiem, ponieważ bardzo trudną jest utrzymać linię prostą. Zygzak ułatwił problem krzywego szwu. I tak nie było łatwo. Przez to że górna część stopki podskakiwała ciężko było nie dostać oczopląsu.. ;)

IMG_6759

Brzeg patchworku z jednej strony przyszyty został maszynowo z drugiej ręcznie. Nawet sprawiło mi to dużą przyjemność co mnie zdziwiło bo zawsze unikam szycia ręcznego.

Będzie nam służył jako narzuta do łóżeczka. W planach mam jeszcze uszycie dodatkowych dekoracji w tej samej tonacji.

IMG_6751

Advertisements

14 thoughts on “Patchwork

  1. Oh jejku jaka śliczna <3 Nie mogę się na nią napatrzeć! Jest przepiękna! Muszę kiedyś stworzyć narzutę, ale na na pewno nie dorówna Twojej :)

  2. Super. Tą tkaninę w koty to uwielbiam ostatnio.
    A pomysł z zygzakiem super. Przymierzam się czasem (duchowo) do patchworku, ale właśnie te proste szycie mnie odstrasza, a taki zygzak to świetne rozwiązanie. Gratulacje!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s