Wkładka do spacerówki / Strolley insert

Do uszycia tej wkładki zdecydowałam się po ostatnim praniu siedziska. Wiązało się to z odkręcaniem poszczególnych części by je zdjąć. Potem musiałam czekać aż wszystko wyschnie. Trochę zachodu z tym było. Moja młodsza córka podczas spacerów zawsze musi mieć coś do chrupania, popijania.. Niestety zawsze wiąże się to z poplamionym siedziskiem. Wkładkę mogę zdjąć w każdej chwili i wyprać w pralce.

Our strolley seat is very difficult to take off for washing, so I decided to sew strolley insert. It will be so much easier to keep the strolley clean. I can take off the insert whenever I want and put it to the washing machine.

Obrazek

Siedzisko jest dwustronne. Obie strony mają ten sam wzór. Pomiędzy warstwy materiałów wszyta jest watolina. Całość pikowałam maszyną Silvercrest i stopką do cerowania/pikowania Łucznika. Stopkę oczywiście dokupiłam oddzielnie. Maszyna świetnie się spisuje podczas pikowania “z wolnej ręki”. Gdyby tylko po zatrzymaniu igła zostawała wbita w materiał byłoby idealnie. Użyłam czarnej nitki ze względu na to, że bałam się, że coś pójdzie nie tak przy moim pierwszym pikowaniu i będzie się to rzucało w oczy. Niepotrzebne były moje obawy. Wyszło prawie idealnie ;)

The instert is double-sided. Both sides has the same design. I’ve used wadding between the layers of the fabric and free motion quilting to join everything togheter. I was afraid that something will go wrong with quilting and decided to use a black thread. It wouldn’t be so much visible.. My fears were unnecessary. It came out almost perfectly;) In my opinion Silvercrest sewing machine is great for free motion quilting. I just had to buy darning foot separately.

Obrazek.

Lamówka została wszyta całkowicie maszynowo. Jestem zbyt leniwa na przyszywanie ręczne ;) Podpatrzyłam jak to zrobić w tym filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=ljVtWHDVQVE

This video http://www.youtube.com/watch?v=ljVtWHDVQVE  shows how to finish the edges. (it’s in Polish)

Advertisements

6 thoughts on “Wkładka do spacerówki / Strolley insert

    • Użyłam stopki do cerowania Łucznika i po prostu przemieszczałam materiał w odpowiednim tempie i kierunku w miarę płynnie by wyszły ladne zaokrąglenia. Zanim zaczęłam pikowanie tej wkładki przećwiczyłam to na innym kawałku. Na początku wychodziły mi zbyt ostre skręty ale wszytsko szybko da się opanować :)

  1. Cudo! Genialna ta podkładka – od jakiegoś czasu chodzi za mną uszycie takiej do wózka mojej córki. Ale mam jeszcze czas, bo póki jest zimno ma tam śpiworek, więc dopiero na wiosnę będzie potrzebne.

    • Szyj szyj. :) jaj na razie sprawdza się. Na pewno uszyje jeszcze jedną w letnich kolorach i będzie lepiej dopasowana. Ta która jest teraz to zwykly prostokąt, a pasuje mi tu trapez..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s